HAZARDTÜRK
HOŞGELDİNİZ BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
BURDUR AFAD TATBİKAT 2010 2251_afet1
HAZARDTÜRK
HOŞGELDİNİZ BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
BURDUR AFAD TATBİKAT 2010 2251_afet1
HAZARDTÜRK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAZARDTÜRK

DOĞAL AFETLER,ARAMA KURTARMA,YANGIN,KBRN (NBC), İLKYARDIM,ASTROLOJİ PAYLAŞIM PORTALI

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BURDUR AFAD TATBİKAT 2010

YazarMesaj
Misafir
Misafir

BURDUR AFAD TATBİKAT 2010 Empty
MesajKonu: BURDUR AFAD TATBİKAT 2010   BURDUR AFAD TATBİKAT 2010 Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 9:35 am

Burdur Devlet Hastanesi Hastane Afet Planı kapsamında düzenlenen tatbikat izleyenleri korkuttu

Burdur İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü, Burdur Devlet Hastanesi, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nin (UMKE) katılımıyla Devlet Hastanesi’nde düzenlenen yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve triaj tatbikatı gerçeği aratmadı. Tatbikatta, aralarında doktorların da yer aldığı 25 sağlık personeli görev alırken, 3 ambulans, itfaiye ekipleri ve İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü ekipleri katıldı.

Burdur Devlet Hastanesi’nin bodrum katında bulunan trafo ve jeneratör odasında meydana gelen patlama ile başlayan tatbikatta Burdur Sağlık Meslek Lisesi ve MAKÜ Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri yaralı rolünü oynadı.

Tatbikat gereği patlamanın olduğu bölüme Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri müdahale etti. Yangın ve patlamadan kurtarılan yaralılara Hastane bahçesinde oluşturulan sarı, kırmızı ve yeşil alanlarda müdahale edildi. İtfaiye ekipleri ile İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü ekiplerinin müdahale de bulunduğu tatbikatta, hastanenin 3’üncü katında yangın anında yaralıların itfaiye araçları ve iplerle kurtarılarak ambulansa bindirilmesi gerçeği aratmadı. Tatbikatın son bölümünde ise Hastanenin 2’in katında tatbikat gereği mahsur kalan hastane personelinin havalı atlama yatağına atlayarak tahliye edilmesi büyük ilgi çekti.

Ramazan Bayramı’nda Burdur Devlet Hastanesi’nde hafif atlatılan bir yangın olduğunu hatırlatan Burdur Vali Yardımcısı Nadi Kılınçarslan, “Yangının meydanda geldiği trafo aslında bina dışındaydı. Ancak havalandırma sistemi çalışmadığı için duman odalara yayıldı ve büyük bir panik yaşandı. Tahliyede hastanemiz personeli de yeterli tahliye bilgisine sahip olmadığından bu tatbikatı yaptık bu tatbikatların devamını yapacağız” diye konuştu.

BURDUR AFAD TATBİKAT 2010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BURDUR BUCAK DEVLET HASTANESİNDE YAPILACAK TATBİKAT
» 1 – 7 MART DEPREM HAFTASI BURDUR İLİ ETKİNLİKLERİ PROĞRAMI
» AFAD BAŞKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ
» AFAD ( İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ ) HAKKINDA GENEL BİLGİ
» Burdur'da Deprem Haftası Başladı