HAZARDTÜRK
HOŞGELDİNİZ BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ  2251_afet1
HAZARDTÜRK
HOŞGELDİNİZ BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ  2251_afet1
HAZARDTÜRK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAZARDTÜRK

DOĞAL AFETLER,ARAMA KURTARMA,YANGIN,KBRN (NBC), İLKYARDIM,ASTROLOJİ PAYLAŞIM PORTALI

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ

YazarMesaj
Misafir
Misafir

PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ  Empty
MesajKonu: PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ    PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ  Icon_minitimePerş. Şub. 24, 2011 6:37 am

T.C.
BAŞBAKANLIK
AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI
( 11 ŞUBAT 2011, SAAT: 17:00)

BASIN DUYURUSU

PAKİSTAN’A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ
ÜLKEMİZCE PAKİSTAN’A 4 UÇAK İLE İLAÇ, TIBBİ CİHAZ VE SARF MALZEMESİ GÖNDERİLİYOR

Pakistan’da meydana gelen sel felaketi sonrası ülkemizce başlatılan insani yardım faaliyetleri kapsamında 4 uçak dolusu ilaç, tıbbi cihaz ve sarf malzemesi gönderiliyor.
Bu çerçevede Başkanlığımızca, Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Hava Yolları A.O. Genel Müdürlüğü arasında sağlanan koordinasyon sonucu, Pakistan’da (Dere Allah Yar ve Khairpur’da) Ağustos 2010 tarihinden itibaren hizmet veren tam donanımlı mobil hastanelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilaç, tıbbi cihaz ve sarf malzemesinden oluşan yaklaşık 1.500.000,00 TL tutarında 76 ton daha insani yardım malzemesi gönderilmesi planlanmıştır.

İlaç, tıbbi cihaz ve sarf malzemesiyle dolu Türk Hava Yolları’na ait 1 adet kargo uçağı, Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan 11 Şubat 2011 Cuma günü (bugün) saat 16.00’da Karaçi’ye hareket etmiştir.
Söz konusu malzemenin kalan kısmı ise 23 Şubat, 07 ve 09 Mart 2011 tarihlerinde 3 ayrı uçakla Pakistan’a gönderilecektir.
Pakistan Hükümeti tarafından belirlenecek ihtiyaçlar doğrultusunda, Ülkemizce yardım faaliyetlerine devam edilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MEHMET ERSOY
VALİ
BAŞKAN

ADRES : Eskişehir yolu 9. Km. Lodumlu-ANKARA
TELEFON : 0312 220 26 26 0312 220 26 26
FAX : 0312 220 26 27
e-mail : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Web : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[img][/img][url][/url]

PAKİSTAN'A ÜLKEMİZDEN YARDIM ELİ
1 sayfadaki 1 sayfası